Souhrn událostí uplynulého dne – 22.4.2020

DPA: Koronavirová krize tvrdě dopadá na německé pivovary

Židle jsou složené, pípy zavřené. Ačkoli by bylo počasí ideální, německé zahradní pivnice jsou bez hostů. Zrušené jsou do konce srpna i lidové slavnosti, festivaly a hudební akce. Povolené nejsou zatím ani soukromé grilovací párty. Pandemie nemoci covid-19 kazí lidem po celém světě chuť se bavit a tím zahání také chuť na pivo.

Sklizeň obilovin ve Zlínském kraji loni vzrostla o 16,6 procenta

Sklizeň obilovin ve Zlínském kraji loni meziročně vzrostla o 16,6 procenta na 313.065 tun. Lepší výsledky ve rovnání s extrémně suchým rokem 2018 zemědělci zaznamenali také u většiny ostatních pěstovaných plodin, z dlouhodobého hlediska však byly výnosy v roce 2019 spíše průměrné.

Košík připravil záchranný balíček pro farmáře, pomůže s výpadky v gastronomických provozech

Duben a květen jsou pro celou řadu farmářů měsíce, které umožňují zužitkovat celoroční úsilí. Stovky z nich však nyní v nejsilnější části sezony nemají díky uzavřeným gastronomickým provozům a provizorním provozu farmářských trhů zajištěný dostatečný odbyt a hrozí jim existenční problémy.

V Izraeli zkoušejí, jak mohou technologie nahradit včely

V jihoizraelském Tel Aradu podobně jako jinde ubývá včelstev. Tamní pěstitelé se proto rozhodli vyzkoušet metodu schopnou opylovat plodiny mechanicky, napsala agentura Reuters.

 

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info