Italové v karanténě utráceli víc za jídlo, přibrali o dvě kila

Italové, kteří museli kvůli koronaviru strávit téměř dva měsíce v karanténě, se snažili domácí izolaci zpříjemnit mimo jiné i většími nákupy potravin, a v průměru kvůli tomu přibrali dva kilogramy. Vyplývá to z průzkumu zemědělského svazu Coldiretti, o němž dnes informovala agentura ANSA. Za nákupy jídla utratili Italové v karanténě zhruba o pětinu víc než obvykle.

Podle Coldiretti se zvýšila spotřeba zejména u cukrovinek - o 13 procent a u hotových jídel - o 24 procent. Dokonce o celých 38 procent se zvedly prodeje těsta na pizzu pro domácí výrobu. Na odbyt šly více i suroviny pro výrobu moučníků nebo potraviny s vyšším obsahem tuku.

Coldiretti uvedl, že 47 procent oslovených lidí chce ukončení karantény a uvolnění omezení pohybu využít k tomu, aby se pokusili zhubnout. Od pondělka se smějí Italové opět bez omezení věnovat individuálním sportům jako například běhání, nově jsou otevřená venkovní hřiště a parky.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info