Souhrn událostí uplynulého dne – 27.8. 2020

Ústav: Plocha vinohradů poprvé od roku 2011 klesla

Plocha vinic letos poprvé po zhruba desetiletí klesla. Jde o úbytek zhruba o půl procenta (77 hektarů) na 18.111,4 hektaru. Od roku 2011 do letoška jinak každoročně stoupala, sdělila dnes ČTK mluvčí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) Ivana Kršková.

Chráněné perlorodky se vrací do Malše v Novohradských horách

Perlorodka patří mezi zvláště chráněné druhy nejenom u nás a současná česká populace čítající asi 10 tisíc perlorodek je jen zlomkem původního počtu ze začátku 20. století. Dnes vypuštěné perlorodky posílí česko – rakouskou populaci tohoto vzácného mlže.

Zlínský kraj proplatí další škody způsobené vydrou a vlkem

Zlínský kraj proplatí třem žadatelům škody, které jim způsobila vydra říční a vlk obecný. Zatímco vydry ulovily ryby na Vsetínsku, vlci rozsápali na Vsetínsku a Zlínsku několik ovcí a jehně. V součtu kraj vyplatí náhradu ve výši 49.229 korun, řekl dnes novinářům hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Arcibiskupství založilo firmu s pěstitelem zeleniny a ovoce

Společnost ECO Finance Group založila s Arcibiskupstvím olomouckým firmu Čerstvě utrženo Haná, která se bude věnovat pěstování ovoce a zeleniny. "Společným cílem je rozšíření produkce a výstavba nových skleníků na Olomoucku," uvedla společnost Čerstvě utrženo Haná v tiskové zprávě zaslané ČTK.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info