Značku Regionální potravina ve Zlínském kraji má jehněčí klobása i zmrzlina

Jehněčí klobása z Farmy Rudimov, Trnavský chléb "Podpažák" nebo jahodová kozí jogurtová zmrzlina z farmy Zerlina jsou mezi devíti výrobky, které letos ve Zlínském kraji získají právo používat čtyři roky značku Regionální potravina. Vyplývá to z nominací hodnotitelské komise, jež vybírala vítěze soutěže. ČTK to dnes oznámila mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Lenka Rezková. Soutěž je projektem ministerstva zemědělství. V kraji bylo přihlášeno 35 výrobců se 154 výrobky.

"I přes skutečnost, že jsme letos koordinovali soutěž ve Zlínském kraji poprvé, přihlásilo se velké množství výrobků, dokonce více než v minulých letech. Je zde i značné množství zcela nových výrobců, kterým se také podařilo vyhrát. Z devíti vítězných výrobků jich bylo šest," uvedl koordinátor Regionální potraviny Zlínského kraje Lukáš Vacek.

V kategorii masných tepelně opracovaných výrobků získala ocenění Jehněčí klobása Farmy Rudimov. Mezi masnými výrobky trvanlivými, tepelně neopracovanými, konzervami a polokonzervami uspěl Divočák ve vlastní šťávě firmy Venison.cz. V kategorii sýrů získal ocenění Sýr z farmy Italia společnosti FARMA-ZPZ, v kategorii ostatních mléčných výrobků Mléčný karamel od Dany Přistoupilové z Malé Bystřice, v kategorii pekařských výrobků Trnavský chléb "Podpažák" Pivovaru Vraník. Mezi cukrářskými výrobky uspěl Vanilkový dortík se sušenkou z Rožnovských pivních lázní, mezi nápoji Bio jablko jadernička od Marka Šenkeříka z Valašských Klobouk. V kategorii Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě zabodovaly bio sušené moruše Radka Přikryla ze Strání a v kategorii ostatní bio jahodová kozí jogurtová zmrzlina.

Ocenění Regionální potravina můžou získat pouze producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Zelená pečeť na obalu zaručuje, že potraviny jsou čerstvé a pocházejí z lokálních surovin. Oceněný výrobek má právo užívat značku Regionální potravina na svém obalu čtyři roky. V současné době je oceněno 407 produktů od 312 výrobců.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info