Souhrn událostí uplynulého dne 20.10. 2021

Za objednané cukroví si zákazník letos opět připlatí

Vánoční cukroví na objednávku ani letos neklesá na popularitě. Ať už se jedná o soukromníka pečícího výhradně z domácích surovin či o obchodní řetězce, poptávka po cukroví je velká a již nyní v říjnu se objednávky jen hrnou.

Zelí kvasí i rok. Do Křimic si pro zdravou pochoutku jezdí lidi z celého Česka

Od semínka až po chutné kysané zelí. Tak vyrábí oblíbenou a zdravou pochoutku Broněk Forejt v rodinné zelárně v Křimicích u Plzně. Pro zelí a další výrobky si k Forejtovým jezdí lidéz celé republiky.

Za sezonu ochutnáme stovky odrůd jablek, říkají šlechtitelé z Turnovska

Už desítky let se ve Střížovicích u Pěnčína na Turnovsku šlechtí jabloně, jejichž vybrané odrůdy nachází uplatnění téměř na celém světě. Hlavním cílem práce desetičlenného týmu vědců a zahradníků je vyvinout odrůdu, která by byla přirozeně odolná proti chorobám, především proti strupovitosti. A samozřejmě také skvěle chutnala.

Vojenské lesy zavádějí zástřelné 250 Kč na divočáky jako prevenci moru

Státní podnik Vojenské lesy a statky (VLS) zavedl kvůli africkému moru prasat u hranic zástřelné 250 korun za prase a zvyšuje odlovy černé zvěře. Podnik spravuje zhruba 126 000 hektarů lesních pozemků, hospodaří převážně v armádních výcvikových prostorech, ale také na 6000 hektarech zemědělské půdy.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info