Rusko podle gubernátora Luhanské oblasti ukradlo milion tun obilí

Rusko ukradlo z ukrajinské Luhanské oblasti více než milion tun obilí. Prohlásil to dnes gubernátor tohoto regionu Serhij Hajdaj.

Akcionáři nedostali zaplaceno a v Luhanské oblasti zabírají jejich pozemky. Okupanti ukradli více než milion tun obilí, napsal Hajdaj na síti telegram.

V srpnu Hajdaj uváděl, že Rusko vyvezlo z Luhanské oblasti do Ruska 200.000 tun obilovin. Zemědělci hospodařící na Rusy zabraném území podle jeho tehdejšího vyjádření uváděli, že situace v zemědělství se blíží katastrofě. Obvinil Rusy, že z některých regionů odvezli nové vybavení a že pěstitelé nemají čím obdělávat a sklízet.

Zástupkyně ředitele zemědělského úřadu v Luhanské oblasti Ljubov Bezkorovajnová v srpnu řekla, že se letos očekává "největší úroda za mnoho let" a že by měla sklizeň převýšit tu rekordní loňskou.

OSN a Turecko v červenci zprostředkovaly dohodu o exportu milionů tun zemědělských produktů z ukrajinských přístavů. Náměstek ruského ministra zahraničí Andrej Ruděnko v pátek prohlásil, že se dohoda neprovádí správně. Prezident Vladimir Putin dohodu označil tento týden za podvod na chudých zemích, protože většina obilí podle něj míří do Evropské unie.

Autor: ČTK

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info