Souhrn událostí uplynulého dne 26.10.2022
27.10.2022 | Agris
Koniklec otevřený v Českém krasu po šedesáti letech
Koniklec otevřený, mizející rostlina suchých trávníků a pastvin, se po 60 letech objevil v chráněné krajinné oblasti Český kras. Nejde ovšem o senzační nález po desetiletí skryté populace, ale o výsadby, které jsou součástí záchranného programu pro tento druh.
Do Rakouska je možné cestovat pouze s očkovanými mláďaty psů, koček a fretek
Státní veterinární správa (SVS) informuje, že Rakousko od 19. října zrušilo výjimku umožňující cestovat na jeho území s neočkovanými mláďaty psů, koček a fretek mladšími 12 týdnů, nebo tam taková zvířata dovážet.
Dodavatel loupaných brambor z Třebíčska: Nejisté jsou ceny energií i zeleniny
Pro sociální podnik Český produkt z Vícenic u Náměště nad Oslavou, který dodává loupanou zeleninu do škol a nemocnic, je nyní podnikání těžší kvůli drahé elektřině a pohonným hmotám. Navíc se nedá odhadnout, jak se budou dál vyvíjet ceny zeleniny, řekl dnes ČTK jednatel Radek Juřena.
Na pivu nelze energii ušetřit bez ztráty kvality, hlásí pivovary a zdražují
Pivovary v Olomouckém kraji zdražují své výrobky, protože jinak neunesou nárůst cen surovin a energií. Přitom energeticky je výroba zlatavého moku mimořádně náročná. „Pivo se zkrátka musí uvařit a potom zase dlouho chladit. To neošidíte,“ vysvětluje spolumajitel malého pivovaru v Náměšti na Hané na Olomoucku Luboš Jadrníček.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní 26.-28.6.2026 (29.06.2026)
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)

Tweet



