Souhrn událostí uplynulého dne 22.5.2024

Zemědělcům vadí například Green Deal, nízké ceny, daně, dovozy či byrokracie

Výběr informací o současných protestech zemědělců (dnes se koná jednání ministrů zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) a financí Zbyňka Stanjury (ODS) se zástupci Zemědělského svazu a Agrární komory o požadavcích zemědělců):

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva mohl dávat i něco jiného než levnou uzeninu. A začal v rohlících experimentovat se svíčkovou, španělským ptáčkem nebo třeba s ragú z divočáka.

Ochranná pásma pro stromořadí: to přinese novela zákona o ochraně přírody a krajiny

Zdravé vzrostlé stromy a aleje v městských oblastech jsou součástí opatření, díky kterým můžeme lépe čelit měnícím se klimatickým podmínkám. Stromy poskytují stín a chlad v horkých dnech, zachytávají prach a tlumí hluk či pomáhají zasakovat vodu. Když je horko, tak ji zase odpařují zpět a zvlhčují tak ovzduší.

Praha rozšíří svoz zbytků jídla ze škol i na domovy pro seniory

Pražský magistrát rozšíří svoz zbytků jídla ze školních jídelen i na domovy pro seniory, které provozuje. O službu podle schváleného dokumentu projevilo zájem osm z deset domovů. Město také službu začne poskytovat dalším 20 školám ke 400, které již ji využívají.

 

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info