Souhrn událostí uplynulých dní – 14. – 16.6. 2024

ČR už není v medu soběstačná. Ubylo včel a smrku, přibývá medu z dovozu

Produkce medu v ČR v posledních letech prudce klesla. Zatímco do roku 2020 vyprodukovaly včely podle údajů Českého statistického úřadu každoročně kolem osmi až devíti tisíc tun sladké pochoutky, v roce 2020 se výroba propadla na necelých 5 000 tun, loni činila 5,9 tisíce tun.

Potravinářská inspekce zajistila na vstupu do ČR 1,135 tun chilli papriček s pesticidy

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem Praha – Ruzyně nevpustili na trh zásilku chilli papriček, u kterých laboratorní rozbor potvrdil přítomnost reziduí pesticidů v nadlimitním množství. Celková hmotnost zjištěných nevyhovujících šarží potravin představovala 1135 kg.

ASZ ČR: systém přímých plateb vyžaduje jasné změny

Asociace soukromého zemědělství zaslala ministrovi zemědělství Markovi Výbornému několik konkrétních připomínek týkajících se Nařízení vlády o stanovení podmínek poskytování přímých plateb zemědělcům. Tyto připomínky byly formulovány v návaznosti na květnové jednání Pracovní skupiny pro přímé platby.

Fond přijal 3216 žádostí o podporu na welfare zvířat, vyplácet začne v řádu dní

Zemědělský fond přijal 3216 žádostí o dotaci na zlepšení životních podmínek v chovu hospodářských zvířat. Žádosti fond aktuálně vyhodnocuje, pokud žadatel splní všechny podmínky, měl by polovinu podpory obdržet v řádu několika dní.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info