Souhrn událostí uplynulých dní 21.6. – 23.6.2024

Čeští odborníci představili unikátní techniku pěstování konopí

Čeští odborníci sklidili úspěch na přední konferenci zaměřené na evropský konopný trh Cannabis Business Europe 2024. Vedoucí prezentace Václav Trojan z Fakultní nemocnice u sv. Anny (FNUSA) a odborníci z pěstírny léčebného konopí Zenplanto zaujali publikum svým příspěvkem o technice pěstování in vitro.

Upozornění prodejcům a informace pro spotřebitele: označení země původu je u čerstvého ovoce a zeleniny povinné

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v návaznosti na vrcholící prodej sezónního čerstvého ovoce a zeleniny upozorňuje spotřebitele i prodejce na skutečnost, že u předmětného sortimentu je povinné uvedení země původu a názvu druhu ovoce a zeleniny.

ASZ ČR: Malé bioplynové stanice potřebují předvídatelné podmínky a podporu

Sněmovní hospodářský výbor bude tento týden projednávat LEX OZE III. Asociace soukromého zemědělství ČR požádala členy tohoto výboru o jasné řešení problematické situace malých bioplynových stanic (BPS), které byly uvedeny do provozu v roce 2013.

Prazdroj vytvořil první aplikaci na světě, která pěstitelům poradí, kdy a jak zavlažovat chmel

První mobilní aplikace na světě, která chmelařům přesně určí kdy, kde a kolik vody mají použít k zavlažování chmelnic, to je výsledek výzkumného projektu PRO CHMEL, který inicioval Plzeňský Prazdroj.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info