Biolog: Zmutovaný virus ptačí chřipky by mohl být méně smrtící
10.04.2006 | ČTK
Kdyby vysoce patogenní virus ptačí chřipky zmutoval a začal se přenášet mezi lidmi, ztratil by pravděpodobně část ze své nebezpečnosti, míní biolog Jaroslav Petr z Výzkumného ústavu živočišné výroby. Vychází z posledních vědeckých výzkumů, podle nichž se virus soustřeďuje v hluboko v dýchacím ústrojí a nemůže se tedy šířit kašlem či kýcháním. Aby se mohl takto šířil, musel by se přesunout do horních cest dýchacích a tedy změnit.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



