Z Madety podle šetření SVS nešla na trh žádná závadná Niva
15.02.2007 | ČTK
Čeští veterináři nezjistili v sýru Niva ze společnosti Madeta z doby dodávky na Slovensko žádný nadlimitní výskyt nebezpečné bakterie listerie. "Podle provedených vyšetření, zaměřených i na pozdější dobu, se nemohlo na trh dostat nic závadného," řekl dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Slovenští hygienici koncem minulého týdne upozornili na listerii v sýru Niva Pilos z produkce Madety. V pondělí potvrdili výskyt nad normu. Bakterie může způsobit vážné zdravotní problémy. Ředitel Madety Milan Teplý ČTK řekl, že se potvrdilo jejich tvrzení od samého začátku, že sýr z českokrumlovského závodu byl zdravotně v pořádku. Testy na Slovensku podle Dubna ukázaly mírné překročení normy.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní – 13. – 15.3. 2026 (16.03.2026)
- Veterináři mají stávkovou pohotovost. Škrty ohrožují bezpečnost potravin, tvrdí (15.03.2026)
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)
- Kurýři rozvážek jídla stávkují (13.03.2026)
- Ministerstvo vyvrací dezinformace kolem svého rozpočtu: nejde o navyšování dotací, snahou je srovnat dluh, vytvořený předchozí vládou (13.03.2026)
- Vepřové párky Zwan obsahovaly kuřecí maso, zjistila inspekce (13.03.2026)
- Dva strojaři vyrábějí čokoládu podle starých receptur. Moderním trendům se brání (13.03.2026)
- Ornitologové letos vyzývají veřejnost ke sledování čápů bílých (13.03.2026)

Tweet



