Čerstvé krmení hned tak nebude
30.11.2009 | SVS ČR
Přestože je předpověď počasí pro lidi příznivá, žádná velká zima se nečeká, je dobré vědět, že již s čerstvou pící nelze počítat, a že se senem, siláží či senáží je nutné vydržet až do jara. Je tedy dobré, aby zemědělci věnovali v současném víceméně vlhkém počasí pozornost kvalitě uskladněného krmiva.
To znamená sledovat v měnícím se počasí vlhkost uskladněného krmiva, zda do prostor, kde je krmení uskladněno, nezatéká, zda se zde nesráží vlhkost a zda krmení nehrozí znehodnocení plísněni. Popřípadě, zda neškodí hlodavci uskladněným zrninám. Je dobré také počítat proto s deratizací. Tu je dobré svěřit odborným firmám a vždy dbát na to, aby k návnadám neměla přístup hospodářská, ani doma chovaná zvířata, natož děti.
Orgány státního veterinárního dozoru při své činnosti kontrolují u chovatelů v rámci prevence i to, jak chovatelé hospodářských zvířat zabezpečují chovaným zvířatům kvalitní krmení i napájení.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další články v kategorii
- Vítězem miliardového tendru Lesů ČR je LDF Rožnov, má osm ze 40 zakázek (18.12.2025)
- Itálie a Francie jsou proti rychlému schválení a podpisu dohody Mercosur (18.12.2025)
- Čí zájmy hájí premiér Babiš na jednání Evropské rady k rozpočtu? Naší země, nebo svého agroholdingu? (18.12.2025)
- Evropský parlament schválil odklad nařízení o odlesňování o další rok (18.12.2025)
- Řečtí zemědělci pokračují v blokádách i po příslibu více peněz (18.12.2025)
- Lední medvědi se geneticky adaptují na změny klimatu (18.12.2025)
- Průzkum: Obliba kapra na Štědrý den klesá, roste obliba umělých stromků (18.12.2025)
- Australský podnikatel českého původu Josef Chromý proslul jako uzenář i vinař (18.12.2025)
- Česko rozšiřuje plochy ekologického zemědělství. Bio obiloviny a tradiční odrůdy nabývají na oblibě (18.12.2025)
- Analytik: Zmírnění zákazu prodeje aut se spalovacím motorem je kosmetická úprava (18.12.2025)

Tweet



