Produkce technických plodin v Jihočeském kraji se zdvojnásobila
20.01.2010 | ČTK
Na jihu Čech v posledních letech výrazně rostla produkce technických plodin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnili statistici. Sledování prováděli v letech 2000 až 2007, aktuálnější kompletní vyhodnocení zatím nemají. Zvyšovala se především plocha řepky, z toho důvodu, že ubýval dobytek. Další nárůst ploch technických plodin zemědělci již neočekávají. Hlavním důvodem je, že osevní plocha řepky se musí každý rok obměňovat a zvyšováním ploch by nebyl dodržen osevní postup informoval ředitel Okresní agrární komory v Písku Václav Varous.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Mendelova univerzita posiluje spolupráci v Gruzii. Podporuje farmáře, vinaře i rozvoj regionů (19.06.2026)
- Šéf farmářů: Nestačí jen stěžovat si na špatnou sezonu a čekat na další dotace (19.06.2026)
- Olomoucký výrobce sportovní výživy Nutrend loni zvýšil tržby i zisk (19.06.2026)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (19.06.2026)
- Letošní Den boje proti suchu a rozšiřování pouští připomíná význam pastvin i potřebu zadržovat vodu v krajině (19.06.2026)
- iROZHLAS.cz: Česko odpovědělo Evropské komisi k možnému střetu zájmů Babiše (19.06.2026)
- Evropské potraviny nejsou samozřejmost. Jejich kvalita něco stojí (19.06.2026)
- Vitamin C může hrát zásadní roli v neutralizaci uzenin (19.06.2026)
- Moravští vinaři získali na největší soutěži vín na světě 81 medailí (19.06.2026)

Tweet



