Akademici: V bezzásahových zónách se Šumava spontánně obnovuje
26.05.2010 | ČTK
Zásadní podmínkou pro uchování Národního parku Šumava je ponechání určité části jeho území přirozenému vývoji. K tomuto závěru dospěla Komise pro životní prostředí Akademie věd ČR, podle níž ponechání prvních zón v bezzásahovém režimu jasně ukazuje, že v posledních letech se les v místech odumřelých horských smrčin spontánně obnovuje. ČTK to dnes sdělil předseda komise Radim Šrám. "Snahy o manipulaci s porosty v bezzásahové zóně nikdy nepovedou ke vzniku přirozených stanovišť. Taková činnost představuje pouze plýtvání penězi," vysvětlil Šrám s tím, že člověk neumí vytvořit přirozené ekosystémy.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tweet



