Chladné jaro na Vysočině zdržuje práce na polích, je i méně medu
01.06.2010 | ČTK
Letošní chladné a deštivé jaro na Vysočině zdržuje práce na polích. Ještě nemohlo být dokončeno sázení brambor a vázne sklizeň krmných plodin. Počasí škodí i včelařům, kteří mají velmi málo prvního světlého medu. Z dnešní ankety ČTK vyplynulo, že s dosavadním vývojem jsou naopak docela spokojeni lesníci, protože se zpomalil rozvoj škůdce kůrovce. Vlhko prospívá i zalesňování. Zemědělci na Vysočině jsou největšími pěstiteli brambor v Česku - z loňských zhruba 28.700 hektarů polí jich byla na Vysočině přibližně třetina.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tweet



