Sucho vyhání syrské rolníky za prací do měst
22.06.2010 | ČTK
V důsledku sucha, které už tři roky sužuje severovýchod Sýrie jindy označovaný za obilnici země, vyhání z domovů stále více tamních obyvatel. Celé rodiny se stěhují do Damašku a dalších městských oblastí, aby tam hledaly práci. Mezivládní organizace Světový program pro výživu (WFP) začala počátkem května distribuovat potravinové příděly (rýži, cizrnu, mouku, olej) zhruba 200.000 lidem v nejvíce postižených oblastech: governorátech Rakká, Hasaká a Dajr az-Zaur. Příjemci této pomoci mají být desetitisíce rodin. "Situace na severovýchodě Sýrie je opravdu špatná," řekla agentuře AFP jeho představitelka Selly Muzammilová.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Nové požadavky na kontrolu Listeria monocytogenes (25.06.2026)
- Vojtěch podpořil regulaci prodeje energetických nápojů dětem, vzniká návrh (25.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 24. 6. 2026 (25.06.2026)
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



