Brněnské restaurace hledají "dobroty z blízka"
20.10.2010 | bio-info.cz
Dvě brněnské restaurace se rozhodly vyjít vstříc stoupajícímu zájmu svých zákazníků o místní produkty. Pro nově otevřené „Koutky delikates z blízka“ hledají dodavatele.
V poslední době dynamicky roste zájem o kvalitní produkty a kvalitní gastronomii. Stále víc zákazníků hledá delikátní výrobky pocházející z blízka, výrobky z Moravy a Čech. Stýská se nám po původních chutích, které nejsou k mání. Po chutích, které známe z kuchyní našich babiček a maminek, které byly přirozeně bio, aniž by je musel zdobit nějaký certifikát.
Majitelé dvou brněnských gastronomických zařízení se rozhodli propagovat existenci příkladných farmářů a výrobců místních potravin a motivovat ostatní konzumenty k ochutnání. „Chceme dostat vynikající místní produkty mezi lidi“, komentuje svůj počin Lucie Frgalová z restaurantu La Bouchée, jednoho z iniciátorů.
A právě to je cílem prodejního koutku lokálních potravin, který připravují k otevření v brněnské kavárně Falk a restauraci La Bouchée. Aby svůj záměr naplnili, vyhlašují proto do Koutku Delikates kavárny Falk v Brně na Gorkého ulici 12 a restaurace La Bouchée na Údolní 33 konkurz na dodavatele delikates „z blízka“.
Výběrová degustace odbornou porotou proběhne 4.11.2010 V 10 hodin v salonku restaurace La Bouchée za účasti novinářů, odborníků na místní potraviny, a dalších pozvaných hostů.
„Labužnickou restauraci La Bouchée (www.labouchee.cz) a stylovou kavárnu Falk (www.falkcafe.cz) jsme vybrali proto, že se nachází v těsné blízkosti centra Brna a navštěvuje je početná skupina gurmánů a také studentů, včetně zahraničních, od kterých předpokládáme v prvé řadě zájem. Majitelé obou podniků jsou navíc sami nadšeni pro kvalitní produkty z blízka a tak se nabízí možnost výborné místní výrobky nejen prodávat, ale také zakomponovat do menu nabízeného přímo na jídelním lístku“ říká Lucie Frgalová.
Organizátoři iniciativy Koutek místních delikates hledají výrobky vytvořené z kvalitních surovin s jasným původem, ideálně v regionu Moravy, které se mohou honosit názvem místní delikatesa. Produkty, které jsou nějakým způsobem srdečně provázány s farmářem, vinařem, atd., a které jejich výrobci považují za svoji vizitku nebo které nesou pečeť původní rodinné receptury...
Organizátoři hledají především výrobky s alespoň měsíční trvanlivostí, například různé jednodruhové i směsné zavařeniny a marmelády, sirupy, paštiky zavařené ve skle, chutney a jinou zpracovanou zeleninu (naloženou, sušenou, zavařenou, pečenou,…), med, oříškové směsi, naložené sýry, koření a bylinky, likéry, pálenky, vína, nealko mošty, šťávy, domácí balené sladkosti, sušenky, oleje, přírodní bujóny a dochucovadla, sušené produkty a další.
„Výrobky, které by výrobci rádi přihlásili do výběrové degustace, by měly mít původní autentický a účelný obal s jednoduchým a decentním designem. Jedinou zásadní podmínkou je, že přihlášený výrobek nesmí být v obalu původně určeném pro jiný produkt (skleničky od jogurtů, atd.). K originálnímu obalu dodáme vlastní jednoduché etikety s logem Koutku Delikates a maximálním množstvím informací o Vašem produktu“, doplňuje Lucie Frgalová.
Další informace pro zájemce:
Lucie Frgalová
Tel: 605 046 751
Mail: LFRGALOVA@seznam.cz
Další články v kategorii
- Les po požáru nezačíná od nuly. Obnova může být rychlejší než v odumřelých smrčinách, které ohněm neprošly (12.05.2026)
- Češi za polední menu platí rekordně: průměr už přesáhl 200 korun (12.05.2026)
- Vodňanské rybářské dny nabídnou kulturu i pohled do světa rybářství (12.05.2026)
- Sady Schwarz z Rokycanska přišly vinou čtyř hodin mrazů 30. dubna o půlku úrody (12.05.2026)
- Do Česka se vrátí mráz. Jeden den bude pro zahrádkáře a zemědělce kritický (12.05.2026)
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Potravinový ombudsman jednal s nevládními organizacemi, tématem byla transparentnost i nekalé obchodní praktiky (12.05.2026)
- Hazard, který vyšel. Zadlužila rodinu, aby vařila na památkově chráněném statku (12.05.2026)
- MŽP spustilo pilotní Katalog služeb. Občanům i firmám usnadní orientaci v agendách životního prostředí (12.05.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 11. 5. 2026 (12.05.2026)

Tweet



