Reuters: Iráčtí rybáři opouštějí pohraniční poloostrov Faó
04.04.2011 | ČTK
Vesničané z poloostrova Faó odnepaměti loví ryby ve vodách Perského zálivu, v místě, kam přitékají vody Eufratu a Tigridu. V poslední době je ale ze člunů vyhánějí pohraniční spory. Irácké město Faó leží nedaleko pobřeží. Má 40.000 obyvatel, z nichž naprostou většinu živí rybolov. Zástupci města tvrdí, že se teď kvůli sporům vystěhovaly stovky rodin a že se z Faó stává město duchů, napsala agentura Reuters. Rybáři si stěžují na rostoucí ceny benzinu, ale nejhorší pro ně jsou spory s íránskou a kuvajtskou pobřežní hlídkou.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Les po požáru nezačíná od nuly. Obnova může být rychlejší než v odumřelých smrčinách, které ohněm neprošly (12.05.2026)
- Češi za polední menu platí rekordně: průměr už přesáhl 200 korun (12.05.2026)
- Vodňanské rybářské dny nabídnou kulturu i pohled do světa rybářství (12.05.2026)
- Sady Schwarz z Rokycanska přišly vinou čtyř hodin mrazů 30. dubna o půlku úrody (12.05.2026)
- Do Česka se vrátí mráz. Jeden den bude pro zahrádkáře a zemědělce kritický (12.05.2026)
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Potravinový ombudsman jednal s nevládními organizacemi, tématem byla transparentnost i nekalé obchodní praktiky (12.05.2026)
- Hazard, který vyšel. Zadlužila rodinu, aby vařila na památkově chráněném statku (12.05.2026)
- MŽP spustilo pilotní Katalog služeb. Občanům i firmám usnadní orientaci v agendách životního prostředí (12.05.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 11. 5. 2026 (12.05.2026)

Tweet



