Agrární komora ČR podporuje novelu zákona o rozpočtovém určení daní zmírňující diskriminaci malých měst a obcí
20.09.2011 | AK ČR
AK ČR se připojuje k aktivitám vyvolaným a zastřešeným Sdružením místních samospráv ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR, jejichž cílem je podpora návrhu novely zákona o rozpočtovém určení daní směřujícího ke zmírnění stávajících neodůvodněných rozdílů v příjmech samospráv a diskriminaci obcí a měst do 150 tis. obyvatel.
AK ČR je tak dalším ze zájmových nevládních sdružení, které se připojuje k iniciativě demonstrativního setkání a pochodu starostů, konaného dne 21. září tohoto roku v Praze a žádá schválení předložené novely z důvodu jejího významu pro budoucnost převážné většiny našich spoluobčanů jako cesty k posílení ekonomické stability obcí, měst a venkova jako celku.
Jak k události uvedl Jan Veleba, prezident AK ČR: „Spravedlivé posílení příjmů malých měst a obcí je jedna ze vhodných možností jak pomoci vyrovnat podmínky a posílit pozici venkova České republiky. Všichni víme, že venkov současnosti má mnoho vlastních problémů, proto je v našem zájmu mu tímto jednoduchým způsobem pomoci tak, aby byl plnohodnotným prostorem k životu a hlavně prostředím kde lidé mohou a chtějí žít. I proto má zítřejší akce mou plnou podporu.“
Návrh novely zákona o rozpočtovém určení daní byl Ministerstvem financí předložen v září 2011 na jednání vlády s tím, že jeho cílem je upravit financování samospráv tak, aby se snížil diskriminační rozdíl mezi příjmy na obyvatele čtyř největších měst, tedy Prahou, Brnem, Ostravou a Plzní a obyvateli všech ostatních měst a obcí v České republice.
Jan Veleba
prezident AK ČR
Další články v kategorii
- V Ivančicích fungoval neevidovaný velkochov slepic, odhalili veterináři (18.02.2026)
- Sněmovní výbor doporučil schválit rozpočet ministerstva zemědělství (18.02.2026)
- Bayer zaplatí jedenáct miliard dolarů za urovnání sporů kvůli přípravku Roundup (18.02.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 17.2.2026 (18.02.2026)
- Francie poprvé potvrdila výskyt háďátka borovicového, karanténního škodlivého organismu (17.02.2026)
- Celníci odhalili na Hodonínsku nelegální palírnu alkoholu, majiteli hrozí pokuta (17.02.2026)
- Vajíčka v obchodě najdete mezi moukou a olejem. V chladicím pultu už je neuvidíte (17.02.2026)
- Spolek shání dobrovolníky na ochranu srnčat před jarním sečením (17.02.2026)
- Zákaz pro Lidl i Albert. Dva masné výrobky obsahovaly málo masa (17.02.2026)
- Okamura: Potravinový ombudsman bude z MZe, zaměří se na ceny potravin (17.02.2026)

Tweet



