USA se potýkají s rozšířením listerie, zatím zemřelo 13 lidí
29.09.2011 | ČTK
Spojené státy se potýkají s nejhorším rozšířením baktrie listerie za posledních deset let. Na následky infekce, která se objevila v 18 amerických státech, zatím podle agentury Reuters zemřelo 13 lidí. Lékaři varují, že v nadcházejících týdnech se zřejmě bilance ještě zhorší, protože mezi nakažením a rozvinutím symptomů je dlouhá doba. Podle úřadů se zřejmě listerie rozšířila z farmy v Coloradu. Bakterie podle všeho byla v melounech, které se dostaly do prodeje mezi 29. červencem a 10. zářím.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tweet



