Švýcarská banka Credit Suisse zmrazila peníze z Lesů ČR

Švýcarská prokuratura nechala podle informací časopisu TÝDEN zmrazit v bance Credit Suisse peníze, které do ní doputovaly za zakázky od státní společnosti Lesy ČR. Credit Suisse se totiž nezdály finanční operace prováděné na účtech.

Na účty totiž přišly stovky milionů korun a obratem se část z nich vrátila zpět do České republiky, kde bylo přes dvě stě milionů vyzvednuto v hotovosti z účtů UniCredit Bank. Na švýcarských kontech tak zůstalo minimálně sto milionů korun.

"My jsme upozornili Švýcary. O všem jsme věděli," uvedl pro TÝDEN dozorující státní zástupce Marek Solar na otázku, kdo upozornil na podezřelé toky peněz mezi Českem a Švýcarskem. "Nemůžu říct, kolik Švýcaři zmrazili. Jsme ve fázi, kdy děláme spoustu úkonů v přípravném řízení," dodal. Švýcarská banka Credit Suisse odmítla případ komentovat. Stejně tak se nechtěla vyjadřovat tuzemská UniCredit Bank.

Skutečností je, že se státní zástupci dotázali švýcarských protějšků. Ti však českým vyšetřovatelům oznámili, že již nechali peníze v Credit Suisse zablokovat na základě oznámení banky.

Tisk

Další články v kategorii Lesnictví

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info