Bohemia Sekt zažil slabší úvod roku, přesto plánuje stejný prodej
02.07.2004 | ČTK
Slabší vánoční sezona, více zboží v zásobách obchodů, chladné počasí a vstup do EU jsou hlavními příčinami, proč je zatím letošní prodej české vinařské jedničky - Bohemia Sektu Starý Plzenec - mírně pod loňskou úrovní. Firma ale přesto očekává, že prodá stejný objem vína jako loni, neboť letošní český trh opět vzroste zhruba o tři procenta. Řekl to obchodní ředitel Dalibor Šebela. "Proti slabšímu začátku roku už byly duben a květen velmi úspěšnými měsíci. Navíc od července zahajujeme silnou kampaň na podporu prodeje," uvedl.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- Vinaři z Česka na jarní části AWC Vienna získali 46 zlatých medailí (19.05.2026)
- Při společné kontrolní akci s PČR a celníky odhalili veterinární inspektoři nevyhovující přepravu potravin a nelegální výrobnu (19.05.2026)
- Jihoamerické maso míří do Evropy. Češi ho poznají hlavně v burgerech (18.05.2026)
- Jak dnes vypadá dobře fungující pekárna (18.05.2026)
- Podezřelého z otrávení přesnídávek pomohl dopadnout bývalý šéf tajných služeb (18.05.2026)
- Mexické tortilly opět dobývají Polsko. Řetězec Taco Bell se tam vrací po letech (18.05.2026)
- Češi míří za nákupy do Polska. Lákají ceny na tržnici i u čerpacích stanic (18.05.2026)
- Mají dva žloutky a jsou „za dobré peníze“. Obří vejce z Hané jdou na dračku (17.05.2026)
- Potravinářská inspekce vloni uložila pokuty za téměř 200 milionů (16.05.2026)

Tweet



