Izrael před svátky zmařil pokus o propašování 130.000 vajec ze Západního břehu

Izraelští kontroloři zmařili pašerácký pokus směrem ze Západního břehu Jordánu pod palestinskou správou na území Izraele. Oznámilo to dnes tamní ministerstvo zemědělství s tím, že pašováno bylo 130.000 vajec. Informuje o tom zpravodajský web The Times of Israel (ToI).

Podle ministerstva byla vejce pravděpodobně určena k běžné distribuci na trzích a v supermarketech po celé zemi. Balení vajec byla opatřena padělanými vodoznaky, zřejmě s cílem odvrátit případné podezření.

Objemná nelegální zásilka byla zajištěna jen několik dní před začátkem židovského svátku Pesach, v němž hrají vejce podstatnou roli. Jsou totiž nejen součástí slavnostního talíře při sederové večeři, ale také klíčovou složkou mnoha receptů tak, aby sváteční pokrmy splňovaly všechny náležitosti.

Pesach, jeden z nejvýznamnějších židovských svátků, který připomíná vyjití Izraelců z egyptského otroctví a cestu ke svobodě, letos židé slaví od večera 22. dubna do 30. dubna. Některé prvky svátku nesou také křesťanské Velikonoce.

Ministerstvo zemědělství dále upozornilo, že vejce, která nepocházejí z chovů řídících se přesně danými protokoly, mohou představovat zdravotní riziko. Dodalo, že zabavené zboží bylo odesláno k likvidaci.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info