Lukašenko doporučil lidem v Bělorusku, aby brambory jedli nejvýše dvakrát týdně
16.06.2025 | ČTK
Běloruský autoritářský vůdce Alexandr Lukašenko doporučil lidem ve své zemi, aby brambory jedli jednou, nejvýše dvakrát týdně. Zatímco on svůj tip odůvodnil prospěšností pro štíhlou linii, litevská a polská média upozorňují, že může souviset s nedostatkem brambor v Bělorusku.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- Spolupráce slovinské firmy Radenska ze skupiny Kofola a Pepsi po 30 letech končí (16.06.2026)
- Perlivá vína pod značkou „bublinky“ nabízí už 35 vinařství, nově jsou v plechu (16.06.2026)
- Švýcarsko hodlá přitvrdit vůči foie gras. Dovoz může za pět let úplně zakázat (16.06.2026)
- Tisk: Trump kvůli digitální dani pohrozil Francii 100procentním clem na víno (15.06.2026)
- Fermentace dává dříve nechtěným surovinám druhý život. Vznikají sýry i krmiva (15.06.2026)
- Firmě Tekoo, která obchoduje s ovocem a zeleninou, klesly tržby a také zisk (15.06.2026)
- Ode dnes je povinné na nových obalech medu uvádět konkrétní zemi původu (15.06.2026)
- Soused jim zničil úrodu za miliony. Bezová farma teď vstává z popela (15.06.2026)
- Úprava seznamu mléčných výživ stahovaných kvůli obsahu cereulidu (13.06.2026)
- Sladké, slané i masové. Otestovali jsme lízátko IKEA a výsledek překvapil (12.06.2026)

Tweet



