V řetězci INTERSPAR vzrostl počet regionálních tuzemských potravin o pětinu
19.08.2009 | Agris
Celkem 15% meziroční nárůst v počtu regionálních dodavatelů zaznamenala v průběhu prvního pololetí letošního roku společnost SPAR ČOS, provozovatel hypermarketů INTERSPAR a supermarketů SPAR. Počet regionálních potravinářských výrobků v nabízeném sortimentu stoupl v tomto období dokonce o 20 %.
Zvyšování počtu přímých regionálních dodavatelů se pozitivně odráží i v šířce spektra nabídky čerstvých a kvalitních potravin, která je jednou z nejdůležitějších priorit společnosti SPAR. „Rozšiřováním nabídky tuzemských regionálních potravin reagujeme nejen na přání a poptávku ze strany zákazníků, ale zároveň také podporujeme tuzemskou zemědělskou a potravinářskou produkci,“ říká Christian Koller, jednatel SPAR ČOS.
Přímé dodavatele potravinářských výrobků, kterých je v současné době již více než 200, vyhledává společnost SPAR velmi aktivně. Přitom na počátku tohoto procesu stojí ve většině případů podněty přímo od zákazníků. Ty buď vychází z jejich předchozích zkušeností s konkrétním typem výrobku, nebo z chutí a zvyklostí obyvatel příslušného regionu, které preferují.
Nejvýrazněji se preference spotřebitelů v oblasti regionálních potravinářských produktů projevují v sortimentu pečiva a lahůdek. Do většiny supermarketů SPAR a hypermarketů INTERSPAR, včetně pražských, proto dodávají své výrobky místní pekárny a to i přes to, že nabídka obsahuje pekárenské produkty vyráběné pod značkou společnosti SPAR. Důvodem je totiž odlišné vnímání chuti chleba. V některých regionech preferují zákazníci chleba více vypečený, tmavší a méně kořeněný. Jinde naopak velmi světlý, který lze barvou přirovnat k francouzským typům. Podobně je tomu také u piva. V současné době tak společnost SPAR nabízí pivo od 14 regionálních pivovarů, což je více než 50 % z celkového počtu výrobků v oblasti pivních nápojů prodávaných v prodejní síti společnosti SPAR.
Kromě stále se rozvíjejícího aktivního vyhledávání regionálních dodavatelů se v letošním roce společnost SPAR zapojila také do projektu podpory tuzemských potravin sdružených pod značkou KLASA, který byl zahájen v některých maloobchodních řetězcích v červnu tohoto roku.
Provozovatelem hypermarketů INTERSPAR a supermarketů SPAR v České republice je společnost SPAR Česká obchodní společnost s.r.o., která je součást skupiny ASPIAG (Austria Spar International AG) realizující zahraniční aktivity rakouského koncernu SPAR v České republice, Slovinsku, Maďarsku, Itálii a Chorvatsku. Od roku 1997 otevřela skupina ASPIAG v České Republice již 31 hypermarketů INTERSPAR a 4 supermarkety SPAR (v Třebíči, dva v České Lípě a v Kroměříži).
Více informací: - www.interspar.cz
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



