Velikonoce jsou pro potravináře druhým vrcholem sezóny
30.03.2010 | ČTK
Velikonoce jsou po Vánocích druhým vrcholem sezóny pro výrobce potravin a nápojů, některé farmáře a rybáře. Prodeje výrazněji rostou producentům vajec, pekařům a cukrářům i výrobcům lihovin. V období velikonočních svátků roste poptávka po řadě potravin, které Češi během roku příliš nejedí. Dají si během nich například jehněčí maso či sladkovodní ryby, které kromě Vánoc příliš nekonzumují. "O Velikonocích je zřetelně vidět, že se lidé vrací k tradicím a opět malují vejce a dělají kraslice, či pečou a vaří typické pokrmy," řekla ČTK Dagmar Tůmová z Českomoravské drůbežářské unie.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



