Potash dál odmítá nabídku BHP na převzetí, má další zájemce
23.08.2010 | E15 on line
Největší světový výrobce hnojiv, kanadská společnost Potash Corporation of Saskatchewan, vyzval akcionáře, aby odmítli nepřátelskou nabídku na převzetí. Firmu se za zhruba 39 miliard dolarů (asi 761 miliard Kč) snaží převzít nadnárodní těžební obr BHP Billiton, Potash ale sdělil, že jedná i s dalšími podniky.
Potash uvedl, že očekává lepší nabídky, než jakou předložil koncern BHP Billiton. Správní rada kanadského podniku hned od začátku uváděla, že je nabídka BHP Billiton neadekvátní a Potash silně podhodnocuje.
Agentura Bloomberg v této souvislosti napsala, že kanadskou firmu kontaktovala čínská společnost Sinochem Group, ale i další těžební koncern Vale. Ten je z Brazílie a pohybuje se na stejném trhu jako BHP Billiton. Věnuje se převážně těžbě železné rudy a do určité míry i některých drahých kovů.
Zdroj agentury Bloomberg uvedl, že Sinochem i Vale se na Potash obrátily už koncem minulého týdne. Kanadskou firmu podle zdroje kontaktovali i jiní zájemci. Jejich jména nesdělil, ale řekl, že zatím jen požádali o jednání. Ta ale mohou skončit bez výsledku.
Další články v kategorii
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Extrémní půdní sucho sužuje Česko. Rostlinám dochází voda (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)

Tweet



