Začátek žní ve Zlínském kraji zbrzdily lijáky a lokální záplavy
07.07.2011 | ČTK
Začátek žní ve Zlínském kraji zbrzdily prudké lijáky a lokální záplavy z konce uplynulého týdne. Zatímco v předchozích letech někteří farmáři nejranější obilovinu, ozimý ječmen, v tuto dobu už sklízeli, letos do polí zatím nevyjeli. ČTK to dnes řekl předseda Agrární komory Zlínského kraje Josef Radílek. "Podle mých informací zemědělci do polí vyjedou nejdříve na konci tohoto týdne, spíše na začátku příštího týdne. Zahájení prací zbrzdilo deštivé počasí," uvedl Radílek s tím, že letos farmáři oseli přibližně stejně velkou plochu jako loni. Podle informací Českého statistického úřadu to bylo takřka 57.000 hektarů.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Obchody plné potravin nemusí být podle premiéra Babiše samozřejmostí (21.08.2026)
- Ministr Šebestyán na výstavě Země živitelka: Chytré technologie jsou zásadní pro silnější české zemědělství (21.08.2026)
- Povodí Odry nyní vypouští z přehrad skoro pětinásobek vody, jež do nich přitéká (21.08.2026)
- Z lesa na stůl: Spousta lesní chuti na jednom místě (21.08.2026)
- Ovocnář Vojtěch Ptáček: Češi mají rádi chutě, které znají ze své zahrady (21.08.2026)
- Aktuální plochy chmelnic v České republice (21.08.2026)
- Ministr Igor Červený zahájil provoz nové linky na zpracování plastů (21.08.2026)
- Hlavní část vinobraní začne na jihu Moravy se zářím, řada odrůd dozraje naráz (21.08.2026)
- Bouřky na Moravě nabírají na síle, nános bahna zastavil na Jihlavsku vlaky (21.08.2026)
- Vedro mění zemědělství na jihu Francie. Farmáři místo rajčat pěstují banány (21.08.2026)

Tweet



