Souhrn událostí uplynulého dne – 23.7.2012
24.07.2012 | Agris
Průzkum: Většina zákazníků preferuje české potraviny
Většina zákazníků při nákupech potravin v tuzemských obchodech sleduje jejich původ a preferuje výrobky od českých potravinářských firem. Vyplývá to z výzkumu agentury Médea Research, který byl zveřejněn v internetové verzi magazínu Retail Info Plus.
Startuje další ročník soutěže Česká biopotravina roku
Již 11. ročník klání o prestižní titul Česká biopotravina roku začíná. Letošní ročník přináší dvě novinky. Soutěž proběhne v odlišném termínu tak, aby šanci na ocenění získaly i biopotraviny z letošní sezony. Došlo také ke změně organizátora a odborného garanta, kterým se stal PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců.
Zemědělci z Olomouckého kraje zmenšili osevní plochu obilovin
Zemědělci z Olomouckého kraje zmenšili osevní plochu obilovin. Její rozloha meziročně klesla o více než 3400 hektarů na 104.345 hektarů. Ubylo především ozimé pšenice. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.
Rakouský farmář má zálohy, český naopak odklad peněz
Platební agentura Státní zemědělský intervenční fond zveřejnila záměr zpozdit počínaje letošním rokem deseti tisícům českých zemědělců hospodařícím v horších přírodních podmínkách peníze za jejich práci.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- První bouřky dorazily. Na Šumavě hlásí krupobití (29.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulých dní 26.-28.6.2026 (29.06.2026)
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)

Tweet



